Trafik Cezası
Trend

67/1-d trafik cezası

67/1-d trafik cezası Herhangi bir zorunluluk olmaksızın, kara yollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi, yasaktır. Bu kurala uymayan Sigorta şirketlerine kara yolları trafik kanunu gereğince 67/1-d trafik cezası tatbik edilir.

2918 sayılı kara yolları trafik kanununAraç manevralarını düzenleyen kurallar” başlıklı 67. Maddesine istinaden 67-1-d maddesinden cezai işlem uygulanır.

Kısacası Araç manevralarını düzenleyen kurallar ile ilgili kara yolları trafik kanununda belirtilen trafik suçu diyebiliriz.

67 1d itiraz dilekçesine mi ihtiyacınız var? Yazımızın sonunda 67/1d yorum bölümünde bulunan “Bir cevap yazın” kısmına 67-1d itiraz talebinizi yazın, 67-1d dilekçenizi mail olarak size gönderelim!

trafik cezası
trafik cezası

Cezası ne kadar ?

Herhangi bir zorunluluk olmaksızın, kara yollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi, 67/1-d trafik cezası 5010 tl idari trafik para cezası ile cezalandırılmaktadır. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren ktk 67/1d maddesine 1131 lira zam yapılarak 6141 lira olmuştur. Elbette aklınıza gelen ilk soru erken ödeme indirimi var mı ? Hemen açıklayalım.

Erken ödeme indirimi var mı ?

67/1-d trafik cezası tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ödenmesi durumun da %25 indirim ile 3.757,50 tl ödenmektedir.

“Para Cezalarının Ödeme Süresi” başlıklı Kara yolları trafik yönetmeliğinin 165. Maddesinde Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ödenmesi halindedörtte bir oranında indirim yapılır denilmiştir. 15 gün içerisinde ödemeniz durumunda %25 indirimden faydalanarak 3.757,50 tl olarak ödeyebilirsiniz. 2020 yılında erken ödeme miktarı ise 4605,75 Türk Lirasıdır.

Tekrar belirtmekte fayda var 67/1-d trafik cezası erken ödeme süresi 15 iş günü değil 15 gündür.

Ceza puanı var mı ?

Emniyet genel müdürlüğü tarafından yayınlanmış olan trafik cezası rehberinde 67/1-d trafik cezası ceza puanı sürücüye tanzim (yazıldığı) edilmesi durumunda 20 ceza puanı sürücünün sürücü belgesine işlenir. Peki bu 20 ceza puanı ne zaman silinir dediğinizi duyar gibiyiz hemen açıklayalım.

Sürücü belgesinden ceza puanı silinmez !

Ancak “Ceza puanı uygulaması, puanlama ve trafik kazası nedeniyle sürücü belgelerinin geri alınması” başlıklı kara yolları trafik kanunu’nun 118. maddesi “Trafik suçunun işlendiği tarihten geriye doğru bir yıl içinde toplam 100 ceza puanını dolduran sürücülerin sürücü belgeleri 2 ay süre ile geri alınır ve eğitime tabi tutulurlar” denilmektedir.

Trafik cezasının tanzim (yazıldığı) edildiği tarihten bir yıl içerisinde farklı trafik cezalarından dolayı 100 ceza puanını tamamlarsanız ehliyetinize el konulur.

Ancak bir yıl içerisinde 100 ceza puanını aşmaz sanız hiç bir problem olmayacaktır. Kısacası ceza puanı silinmez ama bir yıl sonrasında artık hesaplamaya dahil değildir.

Ehliyet Ceza Puanı Nasıl Sorgulanır ?

Herhangi bir zorunluluk olmaksızın, kara yollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi, yani 67/1-d trafik cezası veya farklı trafik kural ihlalinden dolayı cezai işleme tabi olmuş olabilirsiniz ve sürücü belgenize bir yıl içerisinde birden fazla trafik cezası yazıldı ehliyet ceza puanınızı merak ediyorsunuz ne yapmalısınız ?

En yakın;

 • Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerine
 • Trafik Denetleme Büro Amirliklerine
 • Jandarma Trafik Tim Komutanlıklarına

Şahsen müracaatta bulunarak bilgi alabilirsiniz. Gelişen teknolojinin sağladığı imkanlardan faydalanmak ister misiniz ? Hiç bir yere gitmeden de sürücü belgesi ceza puanınızı öğrenebilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

sürücü belgesi e-devlet ceza puanı sorgulama
sürücü belgesi e-devlet ceza puanı sorgulama

Bu noktada sizleri uyarmak istiyoruz resmi web siteleri haricinde sorgulama yapmayın !

Trafik cezası nasıl sorgulanır ?

Tabi ki hiç bir sürücü, yolcu veya yaya trafiğe kural ihlali yapmak için çıkmaz. Elbette ki insanız farkında olmadan hata yapabiliriz. Trafikte zaman zaman acaba dediğimiz anlar vardır işte o anlarla alakalı olarak aklınıza takılanları hızlıca öğrenebileceğiniz bir yol göstereceğiz.

Trafik cezası nasıl sorgulanır ? En bilindik yöntem en yakın emniyet müdürlükleri veya jandarma komutanlıklarına şahsen başvuru yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz zahmetli ama en doğru yöntem budur.

Tabi bu işlemleri online olarak da yapabilirsiniz bunlardan birincisi E-devlet sistemi üzerinden gerçek kişi ya da tüzel kişi olarak adınıza veya firmanıza şirketinize kayıtlı 67/1-d trafik cezası sorgulama yapabilirsiniz.

trafik işlemleri e-devlet sorgulama
trafik işlemleri e-devlet sorgulama

E-devlet sistemi üzerinden yapılabilecek işlemler hakkında kısaca bilgi verecek olursak;

 • Tescilli araç sorgulama (Gerçek Kişi)
 • Tescilli araç sorgulama (Tüzel Kişi)
 • Araç plakasına yazılan ceza sorgulama (Gerçek Kişi)
 • Araç plakasına yazılan ceza sorgulama (Tüzel Kişi)
 • Sürücü ceza bilgisi barkodlu belge sorgulama
 • Sürücü ceza bilgisi barkodlu belge doğrulama
 • Sürücü trafik kazası barkodlu belge sorgulama
 • Sürücü trafik kazası barkodlu belge doğrulama
 • Sürücü belgesi ve şahıslara yazılan ceza sorgulama
 • Aracımın çekildiği otopark bilgisi sorgulama

trafik cezası e devlet detaylı sorgulama
trafik cezası e devlet detaylı sorgulama

İkinci yöntem ise yine online olarak Emniyet Genel Müdürlüğünün bizlere sunmuş olduğu trafik cezası ve otopark sorgulama sistemidir.

trafik cezası sorgulama emniyet genel müdürlüğü
trafik cezası sorgulama emniyet genel müdürlüğü

Peki Emniyet Genel Müdürlüğünün sunmuş olduğu bu online trafik cezası ve otopark sorgulama sisteminden hangi bilgileri öğrenebilirsiniz;

 • Araç plakasına yazılan ceza sorgulama
 • Sürücü belgesine yazılan ceza sorgulama
 • Tüzel kişi ceza sorgulama
 • Otoparka çekilen araç sorgulama

Sizleri tekrar uyarmak istiyoruz kişisel bilgilerinizi resmi web siteleri haricinde sorgulamak için kullanmayınız !

Sürücü belgesine el konulur mu ?

67/1-d trafik cezası‘ndan dolayı trafik zabıtalarınca el konulabilir. Trafik zabıtası trafik polisleri veya jandarma trafik timlerine kara yolları trafik kanununda verilen genel isimdir.

67/1-d trafik cezası ihlal edildiğinde 60 gün sürücü belgesine el konulur.

Sürücü belgesi mahkemelerce iptal edilir mi ?

2918 sayılı kara yolları trafik kanununAraç manevralarını düzenleyen kurallar” başlıklı 67. Maddesine istinaden 67-1-d maddesinden cezai işlem uygulanan kişilerin sürücü belgeleri mahkemelerce iptal edilmez.

Ancak 67/1-d trafik cezası ihlalinin yanında, sürücü belgelerinin mahkemelerce iptal edilmesini gerektiren başka bir kural ihlali sebebiyle sürücü belgeleri mahkemelerce iptal edilir.

Araç trafikten men edilir mi ?

2918 sayılı kara yolları trafik kanununAraç manevralarını düzenleyen kurallar” başlıklı 67. Maddesine istinaden cezai işlem uygulanan kişilerin kullandığı araç trafikten men edilir.

67/1-d trafik cezası ihlalinden dolayı, 60 gün araç trafikten men edilir.

Sürücü araç kullanmaktan men edebilir mi ?

2918 sayılı kara yolları trafik kanununAraç manevralarını düzenleyen kurallar” başlıklı 67. Maddesine istinaden cezai işlem uygulanan kişiler trafikten men edilmez.

Ancak 67/1-d trafik cezası ihlalinin yanında, sürücülerin trafikten men edilmesini gerektiren başka bir kural ihlali sebebiyle trafikten men edilirler.

Ceza tebliğ tarihi ne zamandır ?

67/1-d trafik cezası sürücülere veya araç sahiplerine uygulanan idari yaptırımlardır. Trafik ihlalinin tespiti halinde jandarma trafik timleri veya trafik polislerince durdurularak cezai işlem yapılmaktadır.

Trafik polisi veya jandarma trafik görevlilerince durdurularak trafik cezası tanzim (yazıldığı) edildiğinde tebliğ tarihi cezanın uygulandığı tarih ve saattir. Ayrıca bir tebliğ gerektirmez !

“Tescil plakasına göre tutanak düzenlenmesi” başlıklı Kara yolları Trafik Kanunu 116. madde hükümlerince aracın tescil plakasına cezai işlem uygulanabilir. Trafik zabıtaları yani trafik polisleri veya jandarma trafik timleri aracı durdurmak zorunda değildir. Durdurulmadan araç plakasına 67/1-d trafik cezası düzenleyebilir. Kanunen bir engel yoktur !

7201 sayılı Tebligat Kanunu hükümlerince adresinde tespit edilemeyen veya bulunmayan kişilerin mernis adresinin bağlı bulunduğu muhtarlıklara verilir.

Bu durumundan dolayı cezası tebligatı adrese getirilmeden muhtarlıklara verilebilmektedir.

67/1-d trafik cezası muhtarlığa verildiği gün tebliğ edildi sayılır.

trafik cezası tebligatı
trafik cezası tebligatı

Zaman zaman e-devlet sistemi üzerinden Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulamasisteminden trafik cezanızı kontrol etmeniz ve ceza var ise muhtarınızla görüşerek adınıza trafik cezası tebligatı gelmesi durumunda sizlere bilgi vermesini isteyin !

Çok önemli bir uyarıda bulunmakta fayda var E-devlet sistemi üzerinden mail, sms veya bildirimler tebliğ değildir.

Sadece sizleri bilgilendirme amaçlıdır 67/1-d trafik cezası tebligatı sizlere yukarıda da açıkladığımız gibi 7201 sayılı Tebligat Kanunu hükümlerince yapılır.

Ödeme Yöntemleri Nelerdir ?

67/1-d trafik cezasını ödeme, “Trafik cezalarının ödemek şekli” başlıklı Kara yolları trafik yönetmeliğinin 164. Maddesinde belirtildiği üzere Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yetkilendirilen PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı) ve bankalara ödenebilmektedir.

trafik cezası vergi dairesi ödemesi
trafik cezası vergi dairesi ödemesi

Ödeme Yapabileceğiniz Kurum veya Kuruluşlar

interaktif vergi dairesi trafik cezası ödemesi
interaktif vergi dairesi trafik cezası ödemesi

Herhangi bir zorunluluk olmaksızın, kara yollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi, 67/1-d trafik cezanızı ödeyebilirsiniz.

Kredi kartı ile nasıl ödenir ?

Yukarıdaki bahsettiğimiz trafik yönetmeliğinin 164. maddesine 2015 yılında eklenen ek fıkrada Trafik idari para cezaları kredi kartı ile de ödenebilir” ibaresi eklenerek 67/1-d trafik cezasını kredi kartı ile ödeme imkanı getirilmiştir.

kredi kartıyla trafik cezası ödemesi
kredi kartıyla trafik cezası ödemesi

Anlaşmalı bankalarda ve anlaşmalı ptt şubelerinden kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Ayrıca günümüzün gelişen teknolojisi ile bankaların internet bankacılığı sistemi üzerinden 67/1-d trafik cezası ödeme imkanı vardır.

Ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayına sokulan İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması ile online olarak 67/1-d trafik cezası ödeme imkanı sunulmuştur.

Taksitle nasıl ödenir ?

67/1-d trafik cezası taksitle ödenebilir !

Peki kaç taksitle nasıl ödeyeceksiniz hemen açıklayalım 67/1-d trafik cezası tebliğ edildiği tarihten itibaren bir ay içerisinde vergi dairesine başvurmanız durumunda 4 eşit taksit halinde ödeyebilirsiniz. İlk taksiti peşin olmak şartıyla geriye kalan miktarı 3 eşit taksit halinde ödeyebilirsiniz.

Örneğin size 67-1-d maddesinden 5010 TL trafik para cezası yazıldı vergi dairesine başvurarak 1252,5 TL peşin ödemeniz durumunda geriye kalan 3.757,50 TL olan kısmı 1252,5 TL taksitlerle 3 taksit olarak ödeyebilirsiniz.

67/1-d Kusur Oranı

67/1d Asli kusur maddesidir. Kısaca açıklamak gerekirse kazanın meydana gelmesindeki asıl etkendir. İtiraz hakkınız olduğunu unutmayın.

67/1-d kusur oranı açıklaması ve itiraz ktk 67/1d
67/1-d kusur oranı

67/1d yüzde oranı hakkında daha detaylı bilgi ve itiraz işlemleri için trafiksozluk.com/67-1-d-kusur-orani-nedir/ yazımızı okuyabilirsiniz.

67/1-d trafik cezasına nasıl itiraz edilir ?

67/1-d trafik cezasına itiraz için trafik cezasının tatbik edildiği yerin bağlı olduğu sulh ceza hakimliklerine şahsen müracaat etmeniz gereklidir.

trafik cezasına örnek itiraz dilekçesi
trafik cezasına örnek itiraz dilekçesi

Dava için evraklar;

 • 67/1-d trafik cezasına neden itiraz ettiğinizi belirten Sulh Ceza Hakimliklerine sunulmak üzere dilekçe,
 • 67/1-d trafik cezası fotokopisi,
 • 67/1-d trafik cezası tebligatı fotokopisi,
 • Ruhsat fotokopisi,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Ehliyet fotokopisi,
 • Varsa haklı olduğunuzu belirten somut delilinizi gösteren ek dökümanlar,

Yukarıda başvuru yapabilirsiniz.

Burası önemli eğer ki ceza sürücüye durdurularak yazılmış ise 67/1-d trafik idari para cezası karar tutanağı aynı zamanda tebliğ sayılır ayrıca bir tebligat yapılmaz bu durumda sadece ceza tutanağının fotokopisi yeterli olacaktır.

İkinci önemli husus ise eğer trafik zabıtası cezayı araç plakasına değilde durdurarak ehliyetinize yazdıysa ehliyet fotokopisi eğer araç plakanıza cezai işlem uygulanmışsa araç sahibinin kimlik fotokopisi yeterli olacaktır.

İtiraz Dilekçe Örneği

Her hukuk konusun da olduğu gibi trafik cezaları da kendi içinde değerlendirilir. Yani her zaman her yerde 67/1-d trafik cezası aynı şekilde ve aynı şartlarda uygulanamaz. Bu durumdan dolayı hazır matbu 67/1-d trafik cezası itiraz dilekçesi kullanmak yerine kendi talebiniz anlatan dilekçe hazırlamak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Dilerseniz örnek 67/1-d trafik cezası itiraz dilekçesi hazırlama ve ücretli hukuki danışmanlık için; 0532 176 95 85 numaralı Trafik Sözlük Yardım Hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

67/1-d trafik cezası iptal olur mu ?

Tabi ki bütün trafik cezaları iptal olur demek yanlış olur. Sonuçta trafik cezasını uygulayanlar da bizler gibi bir insan ve hata yapabilir. 67/1-d trafik cezası iptal ettirdiğimiz örnek karar elbette var ancak iptal gerekçeleri şahsi bilgiler içerdiği için paylaşamıyoruz.

Trafik Sözlük iletişim hattımızdan bizlere ulaşan ve cezasını iptal ettirmek isteyen yüzlerce okurlarımız ve takipçilerimiz var ama şunu açıkça söylemekte fayda olacağını düşünüyoruz özellikle biz trafik sözlük ailesi olarak trafik cezasını iptal ettirmek için değil var ise hatalı işlem sonucu oluşan mağduriyetleri gidermek için varız. Sadece 2918 sayılı kara yolları trafik kanununAraç manevralarını düzenleyen kurallar” başlıklı 67. Maddesine istinaden uygulanan 67/1-d trafik cezası için değil, trafik kazası, sigorta uyuşmazlıkları ve trafik sigortası ve trafik kaskosu konusunda gönül rahatlığıyla bizlerden yardım isteyebilirsiniz.

Eğer sizlere uygulanan 67/1-d trafik cezasının hatalı ve haksız yere yazıldığını düşünüyorsanız bizlere ulaşın yardımcı olmaktan onur duyacağımız dan emin olabilirsiniz.

Her ne kadar hukuki olarak bu konuya hakim olsak da dava süreci başladığında “hakimin taktir yetkisi” olduğunu unutmamalıyız.

Trafik Cezası Ödenmezse Ne Olur ?

Herhangi bir zorunluluk olmaksızın, karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi, 67/1-d trafik cezasını bir ay içerisinde ödemezseniz her ay için %5 faiz uygulanır. Aylık faiz hesaplanırken ay kesirleri tam ay olarak hesap edilir yani siz bir ay içerisinde 2918 sayılı karayolları trafik kanununAraç manevralarını düzenleyen kurallar” başlıklı 67. Maddesine istinaden uygulanan 67/1-d trafik cezanızı ödemezseniz ikinci ayın ilk günü dahi olsa %5 faiz uygulanır.

Uygalanacak faiz trafik cezası tutarının 2 katından fazla olamaz !

Kısa bir örnekle açıklamak gerekirse yine size 100 TL trafik para cezası yazıldığını kabul edelim siz de ödemediniz aylık %5 faizlenmeye başlar ta ki faiz toplamı 200 TL olana kadar çünkü ceza tutarının iki katından fazla olamaz toplam 100 TL olan bir trafik cezasını ödemezseniz aradan 10 yıl da geçmiş olsa en fazla 300 TL ödemeniz gerekir.

2019 Trafik Cezaları Listesi

Merak Ettiğiniz veya öğrenmek istediğiniz 2019 trafik cezaları listesini bu yazımızda sizler için bir araya getirdik tek tek açıklamalı ve detaylı bilgiler için linkimize tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

2019 trafik cezaları listesi
2019 trafik cezaları listesi

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

52 Yorum

   1. 67 1 d maddesinden 6141 tl fahri trafik müfettişi tarafından ceza yazılmış şahsıma bu cezaya itiraz için dilekçe talebim doğmuştur.açıklamam ise Şahsıma tebliğ edilen idari trafik para cezası haksızdır. Şöyle ki;Kural ihlali yapıldığı belirtilen İdari para cezasının düzenlendiği tarihte ve saatte Gönen Biga istikameti Gönen Çayı köprüsü altında bulunan otoparktan çıkış yaparak eve gitmek amacıyla aracıma bindim otogar yönüne dönmek için sol sinyalimi verdim fakat sağ ve sol tarafta bulunan çimlik alanın akşam saatlerinde sulanması nedeniyle yolda ıslanmıştı ve yerin eğimli olması nedeniyle aracımın fiziksel olarak arkadan itiş özelliğine sahip olması ile aracım yokuşu çıkmakta zorlanmış lastiklerin zemine sürtünme gücü zemin ıslak olduğu için azalmıştır ve aracım yokuştan çıkmak için patinaj yapmıştır,belirtilen yerde herhangi bir kural ihlali yapıp aracım ile trafiğin akışı bozacak şekilde drift ve benzeri hareketler yapılmamıştır.

 1. Ben Van’da ikamet ediyorum 24.7.2020de Fahri müfettiş aracıma 67/1dcezası yazmış yalnız benim aracımın el freni zaten bozuk feni muaneye nasıl gidecem onu düşünüyorken adam bana elfreni cezası yazmış ne yapsam bu parayı ödeyecek gücümde yok lütfen bana yardımcı olurmusunuz

  1. Cezanın yazıldığı yerde kamera araştırması yapmanız gerekmektedir.. Eğer kamera kaydı bulursanız ve dirft sayılabilecek bir hareketiniz yoksa cezanız iptal edilir.

 2. Merhaba,

  20 Temmuz 2020 tarihinde aracımı İstanbul Pendik TuvTürk muayene istasyonuna götürmüştüm ve aracım muayeden geçtikten sonra işlemi gerçekleştiren personel “bu tarz spor araçlar buraya çok gelmiyor, rica etsek trafiğe kapalı olan arka bölümde aracınızda birkaç tur spin yapabilir misiniz” ricası üzerine aracımla birkaç tur spin attım ve ardından muayene istasyonunu terk ettim. Tam o sırada bir fahri trafik müfettişi aracıma 67/D-1 bendinden 6 bin TL trafik cezası yazmış ve tebligat 10.08.2020 tarihinde evime ulaştı. Benim öncesinde trafik cezam bulunmuyorken ilk defa bu tarz yüksek melağlı bir ceza almış oldum, itiraz etmek için dilekçenizi talep ediyorum.

  Teşekkür ederim.

 3. Bu ceza benim aracimin plakasina arkadan geelmistir aracim trafikten cekilmedi itiraz etmek istiyorum yardimci olurmusunuz

 4. petrol içi yan vermekten ceza yedim ama her hangi bi yan verme yok araç kaydıgı için fahri ceza yazmıs dilekçe gönderebilirmisinz

 5. 6141 tl ceza yedim yer ıslakdı aracımda patiye oturdu ondan dolayı yazdılar sanırım 67/1-d maddesi için itiraz dilekçesi isticekdim

 6. Merhaba,
  Arkadan itişli aracımla ışıklardan kalkarken patiye kaldım. ayağımı gazdan çekip patinajı kestikten sonra devam ettim. araç sağ veya sola doğru açı vermediği halde sadece patinajdan dolayı drift cezası yazıldı. itiraz için dilekçe örneği gönderebilir misiniz? teşekkürler.

 7. Merhaba67/1-d itiraz talepli dilekçe örneğini maileme gönderebilirmisiniz teşekkür ediyorum

 8. Merhaba,
  Merhaba67/1-d itiraz talepli dilekçe örneğini maileme gönderebilirmisiniz teşekkür ediyorum

 9. Aracım karda kaydı. Aracı toparlayamadığımdan ve acemiliğimden dolayı el freni çekip durdurmak istedim bunun sonucunda arka tarafı attı. Bunu gören trafik ekibi ceza yazdı. Durumu anlatmama rağmen dinlemediler. İtiraz dilekçesi örneği alabilir miyim?

 10. MERHABA 67/1D İTİRAZ DİLEKÇESİNE İHTİYACIM VAR MAİL GÖNDERİRSENİZ MUTLU OLURUM

 11. buzlu yolda drift yaptığım gerekçesiyle 67 d den ceza geldi itiraz dilekçesi gönderebilir misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu