Trafik Sözlüğü
Trend

Karayolları Trafik Kanunu Nedir ?

Karayollarında, mal ve can güvenliği yönünden trafik güvenliğini ve trafik düzenini sağlamak amacıyla alınan tüm önlem ve tedbirleri 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu belirlemektedir.

Güncel olarak yayınlanan mevzuat resmi sitesinde bulunan Karayolları trafik kanunu 2019 pdf halinden derlenerek sizler için madde madde sunulmuştur.

Karayolları Trafik Kanununun Önemi

Ülkemiz gelişmekte olan ülkeler arasında yer almaktadır güncel hayatta karşılaştığımız ve ne yazık ki istatistiklerle de sabit  bir durum söz konusu trafik güvenliği !

Ne yazık ki ülkemizde her gün yüzlerce kaza onlarca can kaybı binlerce yaralanma olmasına rağmen sürücü belgesine sahip ama kara yolları trafik kanunu bilmeyen yüzlerce sürücü hala trafikte araç kullanmaktadır.

Bu ve bunun gibi örnekleri çoğaltmak mümkün, bu durumu idari yaptırımlarla azaltmak adına 2018 yılında ciddi ve köklü değişiklikler yapıldı

Karayolları Trafik Kanunu 2018

Karayolları trafik kanunu 2018 yılında önemli değişiklikler ve eklemeler yapıldı. 2018 yılında karayolları trafik kanununda ciddi idari yaptırım kararları alındı ve bir çok ceza miktarında arttırıma gidildi Nedir bu değişikleri ?

Kırmızı ışıkta geçenin ehliyeti alınacak !

Hurda araçla trafiğe çıkmanın cezası 2018 tl
Çakar lamba kullanmanın cezası 2018 tl
Muayenesiz araç kullanma cezası 235 tl
Hız sınırı cezası üçüncü kademe cezası 1002 tl
Drift Cezası 5010 tl
Yayalara geçiş üstünlüğü vermeme cezası 488 tl

Elbette sizler için tek tek açıklamasını yapacağız ayrıca merak ettiğiniz maddeyi sitemizin arama çubuğunda aratarak hızlıca ulaşabilirsiniz.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretsiz hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. TOPTAN GIDA TİC. İLE İŞTİGAL ETMEKTEYİZ ARAÇLARIMIZ YALOVA VE İLCELERİNE
    HİZMET ETMEKTE ŞEHİRLER ARASI HİÇ BİR ÇALIŞMAMIZ YOKTUR.BİLİNDİGİ DOGRU DÜRÜST KAR
    YAĞMADIGI GİBİ ARAÇLARIMIZDA DÖRT MEVSİM LASTİK OLDUGU HALDE 65/A MADDESİ GEREGİNÇE
    TRAFİK CEZASI KESİLDİ İTİRAZ SONUCU KAZANMA İHTİMALİ VARMI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu