Trafik Levhaları ve Anlamları

Gizli Buzlanma Levhası T-37

Gizli Buzlanma Levhası T-37
Tehlike Uyarı İşaretleri

Gizli Buzlanma levhası, seyir halinde bulunulan yolun diğer kesimlerine nazaran önceden beklenilmeyen ve tahmin edilemeyen buzlanmalar olabileceğini bildirir.

Gizli Buzlanma levhası, köprü üstleri, güneş görmeyen yamaçlar ile nemli yerlerde oluşabilecek ve seyir halinde bulunulan yolun, diğer kesimlerine nazaran önceden fark edilemeyen, ancak ilgililer tarafından yapılan araştırmalara ve gözlemlere dayalı olarak gizli buzlanma olduğu belirlenen kesimleri bildirmek amacıyla kullanılmalıdır.

Gizli Buzlanma levhası altında kullanılacak süreklilik ilave paneli (PL-1) ile gizli buzlanma olasılığı bulunan yol kesiminin uzunluğu belirtilebilir.

Gizli Buzlanma levhası, Ekim-Nisan ayları arasında kullanılabilir.

Gizli Buzlanma levhası Levhası ile ilgili olarak  Karayolları Trafik Kanunun 52. Maddesi  ve  Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 101. Maddesinde  usul ve esaslar belirtilmiştir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu