Trafik Levhaları ve Anlamları

Sağa Tehlikeli Devamlı Viraj Levhası T-2a

Sağa Tehlikeli  Devamlı  Viraj Levhası (T-2a)
Tehlike ve Uyarı İşareti

Tehlikeli viraj veya birbirini izleyen tehlikeli virajlar, yukarıda verilen Sağa Tehlikeli  Devamlı  Viraj Levhalarının uygun olanlarından birisi ile belirtilir. Sağa Tehlikeli  Devamlı  Viraj Levhasının konulduğu kesim dikkate alınarak, viraj veya virajların ilk dönüşü sağa ise (T-1a veya T-2a) nolu, sola ise (T-1b veya T-2b) noluSağa Tehlikeli  Devamlı  Viraj Levhalarından birisi konulmalıdır.

Sağa Tehlikeli  Devamlı  Viraj Levhaları, her virajda kullanılmamalı, Sağa Tehlikeli  Devamlı  Viraj Levhası yolun genel yapısına göre kıyaslandığında özellikle tehlikeli bulunan virajlarda Sağa Tehlikeli  Devamlı  Viraj Levhası kullanılmalıdır.

Tehlike uyarısı ikiden fazla viraj için geçerli ise, virajlı yol kesiminin uzunluğu ilave bir panel  (Süreklilik Paneli, PL-1)  ile belirtilmelidir. (Örneğin 0.2 – 1.2 km şeklinde)

Sağa Tehlikeli Viraj Levhası ile ilgili olarak   Karayolları Trafik Kanunun 53. Maddesi  ve   Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 102. Maddesinde  usul ve esaslar belirtilmiştir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu