Trafik Levhaları ve Anlamları

Dingil Başına Tondan Fazla Yük Düşen Giremez Levhası TT-23

Dingil Başına Tondan Fazla Yük Düşen Giremez Levhası TT-23
Trafik Tanzim İşaretleri

Dingil Başına Tondan Fazla Yük Düşen Giremez levhası, tek dingil başına levhada yazılı olan tondan fazla yük düşen araçların girişinin yasak olduğunu bildirir.

Dingil Başına Tondan Fazla Yük Düşen Giremez levhası izin verilen dingil ağırlığının Karayolları Trafik Kanununda belirtilmiş olan normal ağırlıktan daha az olmasının zorunlu olduğu yollarda kullanılabilir.

Dingil Başına Tondan Fazla Yük Düşen Giremez levhası ile söz konusu kısıtlama, sınırlı taşıma kapasitesi olan köprüler ya da ağır yağış, toprak kayması, vs. nedenler ile yolun geçici olarak zayıf kalması gibi sebeplerden ileri gelebilir.

Dingil Başına Tondan Fazla Yük Düşen Giremez levhası yasaklama noktasına monte edildiği takdirde, ( bu noktanın bir kavşakta olmaması şartıyla ) Dingil Başına Tondan Fazla Yük Düşen Giremez levhasının aynı zamanda alternatif bir yol seçmenin mümkün olduğu en son kavşağa da konmuş olması gerekir.

Dingil Başına Tondan Fazla Yük Düşen Giremez levhasında işaretin bulunduğu nokta ile yasaklama yeri arasındaki mesafeyi belirten ilave bir panel kullanılmalıdır.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu