Trafik Levhaları ve Anlamları

Yüksekliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez Levhası TT-21

Yüksekliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez Levhası TT-21
Trafik Tanzim İşaretleri

Yüksekliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez Levhası toplam yüksekliği, levhada belirtilmiş olan değerden fazla olan araçların girişinin yasak olduğunu bildirir.

Gabarisi 5 metreden daha yüksek olan alt geçit, tünel vb. yapılar için herhangi bir gabari işaretlemesi yapılmaz. Yükseklik gabarisi 5 metre ve daha düşük olan yapılar, güvenlik payı olarak yüksekliklerinin 20 cm. altında bir değer gösteren TT-21 nolu Yüksekliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez Levhası ve yansıtıcı malzemelerden imal edilmiş engel işaretleri ile işaretlenmelidir.

Yolun üst kısmına konulacak engel işaretlerinde beyaz ve kırmızı renkli şeritler bulunmalı, bu şeritler düşey doğrultulu olmalıdır.

TT-21 nolu Yüksekliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez Levhası, ilgili yapının alnında ve yapıya Tablo:1‟de verilen mesafede yolun sağında kullanılır. Ancak, yol durumuna göre yolun her iki tarafında da kullanılabilir.

Uyarıya dikkat çekmek için, yanal gabaride herhangi bir engel bulunmasa dahi Refüj Başı Ek Levhaları kullanılabilir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu