Trafik Levhaları ve Anlamları

Yüklü Ağırlığı Tondan Fazla Taşıt Giremez Levhası TT-24

Yüklü Ağırlığı Tondan Fazla Taşıt Giremez Levhası TT-24
Trafik Tanzim İşaretleri

Yüklü Ağırlığı Tondan Fazla Taşıt Giremez levhası yüklü ağırlığı levhada belirtilen değerden fazla olan araçların girişinin yasak olduğunu bildirir.

Yüklü Ağırlığı Tondan Fazla Taşıt Giremez levhası izin verilen yüklü taşıt ağırlığının Karayolları Trafik Kanunu‟nda belirtilmiş olan normal ağırlık değerinden daha düşük olması gereken yollarda kullanılabilir. Söz konusu kısıtlama, sınırlı taşıma kapasitesi olan köprüler ya da ağır yağış, toprak kayması, vs. nedenler ile yolun geçici olarak zayıf kalması gibi sebeplerden ileri gelebilir.

Bu işaret levhası yasaklama noktasına monte edildiği takdirde, ( bu noktanın bir kavşakta olmaması şartıyla ) bu işaret levhasının aynı zamanda alternatif bir yol seçmenin mümkün olduğu en son kavşağa da konmuş olması gerekir.

Bu ön bilgi levhasında işaretin bulunduğu nokta ile yasaklama yeri arasındaki mesafeyi belirten ilave bir panel kullanılmalıdır.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu