Trafik Levhaları ve Anlamları

Yolda Çalışma Var Levhası T-15

Yolda Çalışma Var Levhası T-15
Tehlike Uyarı İşaretleri

Yolda Çalışma Var levhası, ilerideki yol kesiminde yol çalışmasının olduğunu, kaplama üzerinde kir ve/veya çamur nedeniyle yol yüzeyinin kaygan olabileceğini belirtir.

Yolda Çalışma Var levhası her zaman, yolun her iki tarafına konulması ve bunların sarı zeminli dörtgen bir levhanın içinde olması gerekir.

Yolda Çalışma Var levhasının konulduğu kesim ile çalışma mahalli arasındaki mesafe ilave bir panelle (500 m -1.5 km gibi) belirtilebilir.

Yolda yapılan çalışmaların kaza tehlikesini artırması nedeniyle, Yolda Çalışma Var levhalarının konulduğu yer ve durum son derece önemlidir.

Bu bakımdan, Yolda Çalışma Var levhasını tam olarak görülebilmeleri için en iyi konuma yerleştirilmeleri gerekir.

Yolda Çalışma olduğu uyarısında bulunan trafik işaret levhaları, daima temiz ve iyi durumda tutulmalıdır. Yansıtıcı yüzeylerinin hasar görmesi halinde Yolda Çalışma Var levhası yenisi ile değiştirilmelidir. Yukarıda sözü edilen bütün tedbirler önemli olup bunlara yolda çalışma yapılan kesimlerde kullanılan diğer trafik kontrol cihazları da dahildir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu