Trafik Levhaları ve Anlamları

Tramvay Hattı İle Oluşan Kavşak Levhası T-39

Tramvay Hattı İle Oluşan Kavşak T-39
Tehlike Uyarı İşaretleri

Tramvay Hattı İle Oluşan Kavşak levhasının, tramvay geçitlerinin her iki tarafına da konulması gerekir.

(T-39) nolu Tramvay Hattı İle Oluşan Kavşak levhası sadece, hattın en azından iki hattan oluşması halinde kullanılacaktır.

Tramvay Hattı İle Oluşan Kavşak levhası yolun sağ tarafında kullanılacak ve en yakındaki demiryolu hattından 5.0 metre uzaklıkta olacaktır. Kaplamanın genişliğinin 5 metreden daha az olması halinde,Tramvay Hattı İle Oluşan Kavşak levhasının yolun solunda da kullanılmasına gerek yoktur.

Trenlerin yaklaşmakta olduğuna dair uyarıda bulunan bir ışıklı işaret cihazının ya da DUR levhasının olması halinde, Tramvay Hattı İle Oluşan Kavşak levhalarının ışıklı işaret cihazının olduğu direğe yahut da DUR levhasının olduğu direğe monte edilmesi gerekir.

Tramvay Hattı İle Oluşan Kavşak levhasının montaj yüksekliği 1.20 metreden daha az olmaması gerekir. Yeterli yer olmaması halinde, işaret levhası 90º çevrilerek monte edilebilir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu