Trafik Levhaları ve Anlamları

Trafik Sıkışıklığı Levhası T-38

Trafik Sıkışıklığı Levhası T-38
Tehlike Uyarı İşaretleri

Trafik Sıkışıklığı levhası, yolun ilerideki kesiminde trafik sıkışıklığı olabileceğini ve sürücülerin hızlarını düşürmeye veya durmaya hazırlanmaları gerektiğini belirtmek için kullanılabilir.

Trafik Sıkışıklığı levhası, aynı zamanda sürücülerin alternatif güzergahları değerlendirmeleri gerektiğini de belirtir.

Trafik Sıkışıklığı Nedir ?

Trafik sıkışıklığı  her ne kadar da öngörülen bir durum olmasa da tehlike uyarı işaretleriyle belirlenen bir trafik işaretidir. Çünkü bir yolun trafik yoğunluğu bakımından sıkışacağını ön görüp Trafik Sıkışıklığı levhası ile belirlemek pek makul değildir. Ancak  nufüs ve araç sayısından yoğun olan illerdeki yol ve trafik durumunun yetersiz kaldığı yerler  de  Trafik Sıkışıklığı T-38  uyarı işareti ile sürücüleri uyararak alternatif yol ve güzergahlara yönlendirmesi bakımından çok önemli bir işarettir.

Trafik yoğunluğu her ne kadar yolun fiziki yapısının yetersizliğiyle doğru orantılı olmuş olsa da  yol kullanıcılarının  da bireysel hatalarıylada etkileşim halindedir. Yol kullanıcıları kısaca sürücü, yolcu ve yayalardır.  Bu bağlamda Trafik Sıkışıklığı T-38  Tehlike Uyarı İşaretleri bulunan yollarda yol kullanıcıları olarak daha dikkatli ve tedbirli davranarak olası trafik sıkışıklıklarını ve trafik yoğunluklarını engelleyebiliriz en azından minimum seviyeye çekebiliriz.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu