Trafik Levhaları ve Anlamları

Soldan Daralan Kaplama Levhası T-4-a

Soldan Daralan Kaplama Levhası T-4-a

Tehlike Uyarı İşaretleri

Soldan Daralan Kaplama levhası, devamlı veya geçici nedenlerle yol kaplamasının her iki taraftan veya sağdan-soldan önlem almaksızın yan yana geçemeyebilecekleri kesimleri belirtmek amacı ile kullanılmalıdır.

Bölünmüş yollarda yapılan çalışmalardaki daralmalarda ve bölünmüş yollardan iki yönlü yollara geçişlerdeki daralmalarda Soldan Daralan Kaplama levhası kullanılmaz.

Ancak, bölünmüş yollarda köprü ve benzeri nedenlerle bankette daralma varsa (YB-4a,b,c,d) nolu levhalar yerine (T-4a,b,c) nolu Soldan Daralan Kaplama levhasının uygun olanı kullanılmalıdır.

Yoldaki daralma, uzun bir yol kesimi için geçerli ise, Soldan Daralan Kaplama levhasının altında uyarıya konu kesimin uzunluğunu belirten ilave bir panel (PL-1) konulmalıdır. (Örneğin 1 km gibi).

Ayrıca, yol genişliğinin 5.50 metre ve daha az bir değere inmesi halinde Soldan Daralan Kaplama levhasıyla kaplama genişliğinin ilave bir panel (PL-2) üzerinde belirtilmesi gerekir. (Örneğin 4.2 m gibi).

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu