Trafik Levhaları ve Anlamları

Sağa Dönülmez Levhası TT-26

Sağa Dönülmez Levhası TT-26
Trafik Tanzim İşaretleri

Sağa Dönülmez levhası sağa dönüşlerin yasak olduğunu bildirir.

Sağa Dönülmez levhasının sola dönüşlerin tehlikeli ya da başka sebeple uygunsuz olduğu kavşaklarda kullanılması gerekir.

Sağa Dönülmez levhasının sürücülerin önlem almalarına imkan verecek ve trafiği tehlikeye düşürmeden ve tıkanıklığa sebep olmadan bu manevradan vazgeçebilecekleri yerden önce monte edilmesi gerekir. Gerek görülmesi halinde, levha yolun her iki tarafına da konulmalıdır.

Bir şeritten fazla olan yaklaşım yollarında, Sağa Dönülmez levhasının taşıt yolunun sol tarafına, gerekli ise, ayrıca sağ tarafına da konulması gerekir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu