Trafik Levhaları ve Anlamları

Refüj Başı Ek Levhası Sağ Sol T-34-a-b

Refüj Başı Ek Levhası Sağ Sol T-34-a-b
Tehlike Uyarı İşaretleri

Refüj Başı Ek 34 -a- Levhası, yoldaki veya yol kenarındaki (ör: köprü ayakları) bir engelin önüne, engelin solundan geçilmesi gerektiğini bildirmek için kullanılır.

Refüj Başı Ek -b- Levhası ise, yoldaki veya yol kenarındaki (ör: köprü ayakları) bir engelin önüne, engelin sağından geçilmesi gerektiğini bildirmek için kullanıldığı gibi, bölünmüş yollarda refüj başlarını uyarmak için TT-36a nolu Sağdan Gidiniz levhaları altında, Refüj Başı Ek Levhası anlamını ve etkinliğini artırmak amacıyla da kullanılır.

Refüj Başı Ek Levhası (T-34b), her refüj başında kullanılmamalı, sadece tehlike arz eden kesimlerde TT-36a nolu levhanın verdiği mesajı güçlendirmek amacı ile kullanılmalıdır.

Refüj :  Taşıtların yoğun olduğu yollarda, yayaların karşıdan karşıya iki aşamada geçebilmeleri için, yolun ortasında ve yola koşut olarak düzenlenmiş dar kaldırım.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu