Trafik Levhaları ve Anlamları

Park Etmek Yasaktır Levhası P-1

Park Etmek Yasaktır P-1
Durma ve Park Etme İşaretleri

Park Etmek Yasaktır Levhası, park etmenin yasak olduğunu ve sadece yolcu indirme, bindirme, yük alma ve boşaltma için araçların durmasına izin verilebildiğini bildirir.

Aksini gösteren (PL-1) veya (PL-8) ilave panelleri kullanılmamış olması durumunda,Park Etmek Yasaktır Levhası ile belirtilen park yasağı bir sonraki kavşağa kadar geçerlidir.

Yasaklamanın sadece günün belirli saatlerinde geçerli olması durumunda, Park Etmek Yasaktır Levhasının altında, yasaklamanın uygulandığı saatleri gösteren panel levha (PL-9) konulmalıdır.

Park yasağının sadece belli araç sınıfları için geçerli olması durumunda ise, Park Etmek Yasaktır Levhasının altında, yasaklamaya tabi olan araç sınıfının (kamyon – otobüs gibi) sembolünü gösteren panel levha (PL-10) konulmalıdır.

Park yasağından belli araç sınıflarının hariç tutulmak istenmesi durumunda, hariç tutulan araç figürünü içeren panel levha üzerinde Hariç yazan panel levha (PL-10) kullanılmalıdır.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu