Trafik Levhaları ve Anlamları

Kontrollü Demiryolu Geçidi Levhası T-25

Kontrollü Demiryolu Geçidi Levhası T-25
Tehlike Uyarı İşaretleri

Kontrollü Demiryolu Geçidi levhası, demiryolu hattının her iki tarafında bariyer veya benzeri bir sistemle kontrol edilen bir hemzemin geçit bulunduğunu bildirir.

Kontrollü Demiryolu Geçidi levhasınınHemzemin Demiryolu Geçidi Yaklaşım Levhası” ile birlikte kullanılması gerekir. İlave bir uyarıya gerek görülmediği takdirde yolun sağında kullanılan T-28a nolu levhanın üstünde kullanılır.

Demiryolu geçitlerinde kullanılan bariyer veya benzeri sistemler, münavebeli kırmızı ve beyaz veya kırmızı ve sarı reflektif şeritlerle açıkça belirlenmelidir.

Sürücülerin geçitten güvenli bir şekilde geçiş yapmalarını veya durup yol vermelerini sağlayacak görüş imkanı bulunmayan demiryolu geçitlerinin kontrollü hale getirilmesi zorunludur.

Ancak, trenlerin oldukça yavaş seyrettiği veya karayolundaki trafiğin yoğun olmadığı geçitler kontrollü hale getirilmeyebilir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu