Karayolları Trafik Yönetmeliği
Trend

Karayolları Trafik Yönetmeliği 84. Madde

Karayolları Trafik Yönetmeliği 84. Madde

Askeri Araç Sürücülerinin Sınavları ve Belgelerinin Verilmesi

 Er ve erbaş sınıfından askeri araç sürücüsü olacakların sınavlarına ve belgelerinin verilmesine ait işlemler Milli Savunma Bakanlığınca yürütülür.

Sürücü adaylarının; sınavlarının yapılmasına, belgelerinin verilmesine, verilen belgelerle hangi cins araçların ve nerelerde sürüleceğine, ilgili kuruluşlarla yapılacak işbirliği ile askeri birliklerde oluşturulan sınav merkezlerinin işleyişine ait esaslar adı geçen Bakanlıkça çıkarılan yönetmelikte gösterilir.

Verilen bu belgeler, sadece askeri araçlar için ve askerlik süresince geçerlidir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretsiz hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

2 Yorum

  1. karayolları trafik kanunu 84 üncü madde asli kusur olarak belirtmişsiniz ama polis 56/1-c maddesinden dolayı trafik kazasında asli kusur vermiş bu nasıl oluyor

    1. Merhaba Serkan,

      Trafik kazalarındaki asli kusurlu haller 84. madde de belirtilmiştir. Bu belirtilen hallerin ilgili karşılıklı yine aynı kanunun maddelerinde yer almaktadır. Örneğin 84/d arkadan çarpmak fiili ktk 56. maddesi 1 bendi c fıkrasıdır yakın takip olarak da bilinir.

      Kazasız günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı