Trafik Levhaları ve Anlamları

Kamyonlar İçin Öndeki Taşıtı Geçmek Yasaktır Levhası TT-28

Kamyonlar İçin Öndeki Taşıtı Geçmek Yasaktır Levhası TT-28
Trafik Tanzim İşaretleri

Kamyonlar İçin Öndeki Taşıtı Geçmek Yasaktır levhası, izin verilen azami ağırlığı 3.5 tonun üzerinde olan yük taşıtlarının öndeki aracı geçmesinin yasak olduğunu bildirir.

Kamyonlar İçin Öndeki Taşıtı Geçmek Yasaktır levhası, görüşün açık olmasına rağmen öndeki aracı geçmenin özellikle tehlikeli olduğu yerlerde, söz gelişi kamyonların geçme yapabilmesi için anormal uzunlukta bir mesafeye ihtiyaç duydukları dik ve uzun rampalarda, yük taşıtlarının geçme teşebbüsünü engellemek amacıyla kullanılabilir.

Geçme yasağının sadece yük taşıtları için uygulanacak olması durumunda da, yatayda kesikli çizgi işaretlemesi yapılır.

Özellikle tırmanma şeritlerinin bulunduğu yol kesimlerinde, TT-28 nolu Kamyonlar İçin Öndeki Taşıtı Geçmek Yasaktır levhası kullanımı yerine, asgari mecburi hızların gösterildiği ġerit düzenleme levhasının kullanımı tercih edilmelidir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu