Trafik Levhaları ve Anlamları

Gevşek Malzemeli Zemin Levhası T-9

Gevşek Malzemeli Zemin Levhası T-9
Tehlike Uyarı İşaretleri

Gevşek Malzemeli Zemin levhası, taşıt yolu üzerinde gevşek malzeme olduğunu ve öndeki araçlardan taş sıçrayabileceğini bildirir.

Gevşek Malzemeli Zemin levhası, sathi kaplama işlemi yapıldıktan sonra yol üzerinde gevşek malzeme kalmış olması halinde kullanılır. Ayrıca beklenmeyen bir şekilde gevşek malzeme ortaya çıkan diğer durumlarda da kullanılabilir.

Gevşek Malzemeli Zemin levhası, yolun bir kesiminde normalden fazla miktarda gevşek malzeme olsa dahi, hiç bir zaman stabilize yollarda kullanılmamalıdır.

Gevşek Malzemeli Zemin levhası yolun uzun bir kesimini ilgilendirmesi halinde, Gevşek Malzemeli Zemin levhasının altına uyarıya konu kesimin uzunluğunu belirten ilave bir panel (PL-1) konulmalıdır (Örneğin 200 m -1.5 km gibi).

Bu gibi hallerde Gevşek Malzemeli Zemin levhası her kilometrede ve kavşaklardan sonra tekrarlanmalıdır.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu