Trafik Levhaları ve Anlamları

Genişliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez Levhası TT-20

Genişliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez Levhası TT-20

Trafik Tanzim İşaretleri

Genişliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez levhası, toplam genişliği levhada belirtilmiş olan değerden fazla olan taşıtların girişinin yasak olduğunu bildirir.

Genişliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez levhası daralan yol kesimlerinde, örneğin dar bir köprü ya da dar bir alt geçitte gerekli olabilir. Levhadaki değer, yolun her iki yanındaki engellerden 20 şer cm. güvenlik payı düşürülerek tespit edilir .

Genişliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez levhası, yol çalışmaları sırasında daralan şerit genişliklerini göstermek üzere şerit düzenleme levhaları üzerinde de kullanılabilir.

Genişliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez levhası yasaklama noktasına monte edildiği takdirde, (bu noktanın bir kavşakta olmaması şartıyla) Genişliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez levhasının aynı zamanda alternatif bir yol seçmenin mümkün olduğu en son kavşağa da konmuş olması gerekir.

Genişliği Metreden Fazla Olan Araç Giremez levhasında işaretin bulunduğu nokta ile yasaklama yeri arasındaki mesafeyi belirten ilave bir panel kullanılmalıdır.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu