Trafik Levhaları ve Anlamları

Ehli Hayvanlar Geçebilir Levhası T-14-a

Ehli Hayvanlar Geçebilir Levhası T-14-a
Tehlike Uyarı İşaretleri

Ehli Hayvanlar Geçebilir levhaları, yol üzerinde bir hayvan olabileceğini ve/veya hayvanların geçiş yaptıkları bir kesim olduğunu ve aynı zamanda kaplama üzerinde kir ve çamur olabileceğini belirtmek için kullanılır.

Ehli hayvanların geçiş yapabilecekleri kesimler (T-14a) nolu, vahşi hayvanların geçebilecekleri kesimlerde (T-14b) nolu işaret levhası ile belirtilmelidir.

Uyarının yolun uzun bir kesimini ilgilendirmesi halinde, işaret levhasının altına uyarıya konu kesimin uzunluğunu belirten ilave bir panel (PL-1) konulmalıdır (Örneğin 200 m -1.5 km gibi).

Vahşi Hayvanlar Geçebilir Levhası ile ilgili olarak Karayolları Trafik Kanunun 52. Maddesi ve Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 101. Maddesinde usul ve esaslar belirtilmiştir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu