Trafik Levhaları ve Anlamları

Düşük Banket Levhası T-36

Düşük Banket Levhası T-36
Tehlike Uyarı İşaretleri

Banket : Yaya yolu ayrılmamış karayolunda, taşıt yolu kenarı ile şev başı veya hendek iç üst kenarı arasında kalan ve olağan olarak yayaların ve hayvanların kullanacağı, zorunlu hallerde de araçların faydalanabileceği kısımdır.

Düşük Banket Levhası, kaplama ile banket arasındaki trafik güvenliğini tehlikeye atacak seviye farklarını uyarmak için kullanılır.

Düşük Banket levhası, ayrıca yumuşak banketi uyarmak içinde kullanılabilir. Düşük Banket levhası hiç banket bulunmayan veya dar olan banketin devamındaki dik şevleri işaretlemek amacıyla kullanılmamalıdır.

Düşük Banket levhasının altında kullanılacak süreklilik ilave paneli (PL-1) ile düşük banket uzunluğu belirtilebilir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu