Trafik Levhaları ve Anlamları

Dönüş Adası Ek Levhası T-35

Dönüş Adası Ek Levhası T-35
Tehlike Uyarı İşaretleri

Dönüş Adası Ek Levhası, ana güzergahtan sağa dönüşle ayrılan trafiği uyarmak amacı ile Kavşak İçi Yön Levhaları ve TT-36c nolu Her İki Yandan Gidiniz levhalarının altında kullanılabileceği gibi yalnız başına da kullanılabilir.

Dönüş Adası Ek Levhası, adı geçen levhaların altında, fiziksel buruna çarpma olasılığını düşürmek amacıyla, yavaşlama şeridi bulunan kesimlerde kullanılmalıdır.

Ancak Dönüş Adası Ek Levhası yerine, çarpma olasılığının zayıf olduğu kesimlerde Kavşak İçi Yön Levhaları ve TT-36c nolu Her İki Yandan Gidiniz levhaları yalnız başına kullanılabilir. TT-36c nolu Her İki Yandan Gidiniz işaret levhasının ana yol ile çıkış rampası arasındaki dönüş adasının işaretlenmesinde kullanılmaması gerekir.

Bu gibi yerlerde, T-35 nolu Dönüş Adası Ek Levhası ile gerekirse kavşak içi yön levhasının kullanılması gerekir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu