Trafik Levhaları ve Anlamları

Dönel Kavşak Levhası T-24

Dönel Kavşak Levhası T-24
Tehlike Uyarı İşaretleri

Dönel Kavşak levhası, ilerideki dönel kavşak olduğunu belirtmek amacı ile kullanılabilir. Tehlike uyarı işaretlerinden olan Dönel Kavşak levhası, görüş olanağının sınırlı olduğu ya da dönel kavşağın başka bir nedenden dolayı tehlike arz ettiği durumda kullanılabilir.

Dönel Kavşak levhası kullanılmasının gerekli olup olmadığı değerlendirilirken T-21 nolu Kontrolsüz Kavşak işaret levhası kapsamındaki tablo haline getirilmiş olan değerler uygulanabilir.

Ayrıca yön levhalarından yararlanmak sureti ile de bir dönel kavşak hakkında bilgi verme imkanı göz önünde bulundurulmalıdır. Başka bir değişle dönel kavşak yaklaşımında kavşak öncesi yön levhası kullanılmış olması halinde bu işaret levhasının kullanımına gerek yoktur.

Dönel Kavşak Levhası ile ilgili olarak   Karayolları Trafik Kanunun 57. Maddesi  ve  Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 109. Maddesinde usul ve esaslar belirtilmiştir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu