Trafik Levhaları ve Anlamları

Demiryolu Hemzemin Geçit Yaklaşımı Levhası Sağ Sol T-29-a-b

Demiryolu Hemzemin Geçit Yaklaşımı Levhası Sağ Sol T-29-a-b
Tehlike Uyarı İşaretleri

Demiryolu Hemzemin Geçit Yaklaşımı levhası, uyarı levhalarının görünürlüğünü artırmak ve hemzemin geçide olan mesafeyi belirtmek amacıyla hemzemin geçitlerin yaklaşımında kullanılır.

(T-28a) ve / veya (T-28b) nolu Demiryolu Hemzemin Geçit Yaklaşımı levhası, (T-25) nolu Kontrollü Demiryolu Geçidi ya da (T-26) nolu Kontrolsüz Demiryolu Geçidi işaret levhalarından uygun olan birisi ile Demiryolu Hemzemin Geçit Yaklaşımı levhalarının altında kullanılmaları gerekir.

(T-29a) ve (T-29b) nolu Demiryolu Hemzemin Geçit Yaklaşımı levhaları, (T-27) Kontrolsüz Demiryolu Geçidi uyarı levhasının bulunduğu yere 200 metre, (T-30a) ve (T-30b) nolu Demiryolu Hemzemin Geçit Yaklaşımı levhaları ise bu levhaya 100 metre mesafede konulacaktır. (T-28a), (T-29a) ve (T-30a) nolu Demiryolu Hemzemin Geçit Yaklaşımı levhaları, yolun sağında kullanılacaktır. (T-28b), (T-29b) ve (T-30b) nolu yolun solunda kullanılacak Demiryolu Hemzemin Geçit Yaklaşımı levhaları, sadece artırılmış uyarıya lüzum görüldüğünde kullanılmalıdır.

Yolun solunda kullanılan Demiryolu Hemzemin Geçit Yaklaşımı levhaları, ilave uyarıya gerek görüldüğünde konulmalıdır. Geçit kontrollü ise T-25 kullanılmalı, kontrolsüz ise T-26 nolu işaret levhası kullanılmalıdır. Elektrik hattı yoksa TT-21 nolu işaret levhası ile gabari konsolunun ve geçit kontrollü ise T-27 nolu işaret levhasının kullanılmasına gerek yoktur.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu