Trafik Levhaları ve Anlamları

Yandan Rüzgar Levhası T-18

Yandan Rüzgar Levhası T-18

Tehlike Uyarı İşaretleri

Yandan Rüzgar levhası, sık sık yandan kuvvetli rüzgar esen yüksek köprüler, dolgular vb. yol kesimlerini belirtmek için kullanılabilir.

Yandan Rüzgar levhası, aynı zamanda sürücülerin hızlarını düşürmeleri ve önlerindeki araçları geçmekten kaçınmaları gerektiğini bildirir.

Yandan Rüzgar levhası uyarısının yolun uzun bir kesimini ilgilendirmesi halinde, Yandan Rüzgar levhasının altına uyarıya konu kesimin uzunluğunu belirten ilave bir panel (PL-1) konulmalıdır. İşaret levhası içindeki sembol ters çevrilebilir.

Yandan Rüzgar ile ilgili olarak Karayolları Trafik Kanunun 52. Maddesi ve Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 101. Maddesinde usul ve esaslar belirtilmiştir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu