Trafik Levhaları ve Anlamları

U Dönüşü Yapılmaz Levhası TT-26

U Dönüşü Yapılmaz Levhası TT-26
Trafik Tanzim İşaretleri

U Dönüşü Yapılmaz levhası, U dönüşü yapmanın yasak olduğunu bildirir.

U Dönüşü Yapılmaz levhasının U dönüşünün tehlikeli ya da başka bir sebeple uygunsuz olduğu kavşaklarda kullanılması gerekir.

U Dönüşü Yapılmaz levhası, sürücülerin önlem almalarına imkan verecek ve trafiği tehlikeye düşürmeden, tıkanıklığa sebep olmadan bu manevradan vazgeçebilecekleri yerden önce monte edilmesi gerekir. Gerekli görülmesi halinde, U Dönüşü Yapılmaz levhası yolun her iki tarafına da konulmalıdır.

Sola Dönüş Yasak Levhası ile U Dönüşü Yapılmaz Levhası Birlikte Kullanılır mı ?

Sola dönüş yasağını gösteren işaret levhasının kullanıldığı kesimlerde U Dönüşü Yapılmaz levhası kullanılmaz.

U Dönüşü Yapılmaz Levhası Bütün Araçlar İçin Geçerlimidir ?

Belli bazı araç kategorilerinin bu yasaklamanın dışında bırakılmaları halinde, yasaklama kapsamı dışında bırakılan araç figürü ile hariç mesajı içeren PL-10 nolu ilave bir panelle belirtilmesi gerekir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu