Trafik Levhaları ve Anlamları

Treyler Giremez Levhası TT-11

Treyler Giremez Levhası TT-11

Trafik Tanzim İşaretleri

Treyler Giremez Levhası, bir römork çeken motorlu taşıt girişinin yasak olduğunu bildirir.

Treyler Giremez levhası da ağır trafiğin uygunsuz olduğu, söz gelişi dar şehir alanlarında, ya da kamyonların yarattığı gürültü ve hava kirliliğinin rahatsızlığa neden olduğu yerlerde kullanılabilir. Üzerinde belli bir ağırlık rakamına, örneğin 10 ton gibi, yer veren ilave paneller kullanmak sureti ile, yasaklama panelde belirtilmiş olan izin verilen azami ağırlığı aşan kamyonlar ile sınırlanmış olur.

Treyler Giremez levhasının altına ilave panel koyarak yasaklamaya ilişkin ön uyarıda bulunulabilir.

Treyler Giremez levhası ön bilgilendirmenin yapıldığı nokta ile yasaklamanın başladığı nokta arasındaki uzaklık ( örneğin 200m 1.3 km gibi ) belirtilmelidir. Bu türden bir ön uyarı bilgisinin verilmesinin nedeni kamyon sürücüsüne yasaklama bölgesine geldiğinde geriye dönmek zorunda kalmak yerine alternatif bir yol seçebilme şansı vermektir.

Treyler Giremez levhasının konulacağı yerin, sürücülerin yanlış bir manevraya teşebbüsünü önleyecek tarzda belirlenmesi gerekir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu