Trafik Levhaları ve Anlamları

Trafik Elektoronik Denetleme Levhası EDS B-61-c

Trafik Elektoronik Denetleme Levhası Nedir ?

Yol kullanıcılarına yani sürücü yolcu ve yayalara bulundukları yol ve bulundukları yolundan devamında Trafik Elektoronik Denetleme Sistemi “EDS” ile trafik kontrolü yapıldığı hakkında bilgi veren trafik işaretine Trafik Elektoronik Denetleme Levhası denir.

Trafik Elektoronik Denetleme Levhası, yeni standart trafik işaret levhalarından biridir.

Yol kullanıcılarının daha dikkatli ve duyarlı olmalarını ve azami derecede trafik kurallarına riayet etmeleri hakkında bilgi verir.

Trafik Elektoronik Denetleme Levhası EDS B-61-c bulunan yollarda herhangi bir şekilde fiziki olarak araçlarınızın durdurulmadan karayolları trafik kanunun 116. maddesine istinaden araç tescil plakalarına ceza-i işlem uygulanabilir.

Trafik Elektoronik Denetleme Sistemi “EDS” üzerinden yapılan ceza-i yaptırımlarda sürücülere video veya fotoğraf ile kanıtlama zorunluluğu yoktur ancak istisnai haller dışında büyük oranda kural ihlalini gösteren fotoğraflar trafik idari para cezası karar tutanağı tebligatı ile birlikte gönderilmektedir.

 

 

 

Trafik Elektoronik Denetleme Levhası EDS B-61-c

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu