Trafik Levhaları ve Anlamları

Taşıt Giremez Levhası TT-19

Taşıt Giremez Levhası TT-19
Trafik Tanzim İşaretleri

Taşıt Giremez levhası bisiklet, motorlu bisiklet ve el arabası dışındaki her türlü taşıtın girmesinin yasak olduğunu bildirir.

Böyle bir kısıtlama okul binaları, hastane vs. binalardan akan transit trafiğin aksatılmasını engellemek üzere meskun alanlarda uygun olabilir.

İlave paneller kullanılarak ” Hastaneye giden Araçlar hariç”, ” Bina sakinleri hariç” gibi istisnalar belirtilebilir. Taşıt Giremez levhası ile yasaklamanın sadece geceleri geçerli olması halinde, yasaklama saatlerini belirten ilave bir panel kullanılmalıdır. Böyle bir ilave panelde örneğin ” 19 : 00 – 06 : 00 arası” şeklinde bir ifadeye yer verilebilir.

Taşıt Giremez levhasının konulacağı yerin, sürücülerin yanlış bir manevraya teşebbüsünü önleyecek tarzda belirlenmesi gerekir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhabalar değerli çalışmanızı bir trafikçi olarak okuduğumda şaşırdığımı söylemek istiyorum… verimli ve de çok değerli bir çalışma olmuş tebrik ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu