Trafik Levhaları ve Anlamları

Okul Bölgesi Azami Hız Sınırı Levhası TT-29

Okul Bölgesi Azami Hız Sınırı Levhası TT-29
Trafik Tanzim İşaretleri

Okul Bölgesi Azami Hız Sınırı levhası, okul ya da oyun alanları gibi çocukların sık sık geçtiği yol kesimlerinde azami hız sınırını belirtmek için kullanılır.

Okul Bölgesi Azami Hız Sınırı levhasını gören sürücüler hızlarını düşürmeli ve ani bir duruş için hazırlıklı olmalıdırlar.

Okul Bölgesi Azami Hız Sınırı levhasının, sadece okul bahçeleri ya da oyun alanları çıkışlarının bir yol ya da cadde ile doğrudan bağlantılı olduğu durumlarda geçiş yerlerine konan B-14b nolu işaret levhasının ön uyarısı olarak kullanılması gerekir.

Hızın düşük olduğu şehir içi alanlarda, Okul Bölgesi Azami Hız Sınırı levhası kullanımına gerek bulunmamaktadır. Bu durumlarda, sadece B-14b nolu Okul Geçidi bilgi levhasının kullanılması yeterlidir. Bununla birlikte, görüş imkanı zayıf ise ya da işletme hızı 50 km/saatin üzerinde ise, Okul Bölgesi Azami Hız Sınırı levhası kullanılması gerekir.

Çocuklar için yol güvenliğinin artırılması amacıylaOkul Bölgesi Azami Hız Sınırı levhası ile birlikte 30 km / saat gibi bir hız sınırı işareti de konulabilir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu