Trafik Levhaları ve Anlamları

Köprü Başı Levhası Sağ Sol Levhası T-31-a-b

Köprü Başı Levhası Sağ Sol T 31-a-b
Tehlike Uyarı İşaretleri

Köprü Başı Levhasıköprüleri yol kullanıcılarını uyarmak için köprü korkuluklarına monte edilir.

Köprüde oto korkuluk vb. tedbirler ile trafik güvenliği artırılmışsa Köprü Başı Levhası kullanıma gerek yoktur. Bölünmüş yollarda, refüj aralığında köprü korkuluğu yoksa (T-31b) nolu Köprü Başı Levhası kullanılmayacaktır.

Sürücüler, Kavşaklara yaklaşırken, dönemeçlere girerken, tepe üstlerine yaklaşırken, dönemeçli yollarda ilerlerken, yaya ve hemzemin geçitlerine, tünellere, dar  köprü  ve menfezlere yaklaşırken, yapım ve onarım alanlarına girerken, hızlarını azaltmak, zorundadırlar.

Sürücüler, Gidiş ve geliş için birer şeridi bulunan iki yönlü trafiğin kullanıldığı  köprü  ve tünellerde, Önlerindeki bir aracı geçmeleri yasaktır.

Köprü Başı Levhası ile ilgili olarak  Karayolları Trafik Kanunun 52. Maddesi  ve  Karayolları Trafik Kanunun 54. Maddesinde  usul ve esaslar belirtilmiştir.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu