Trafik Sözlüğü
Trend

Karayolları Trafik Kanunu 137. Madde

Karayolları Trafik Kanunu 137. Madde

Yürürlüğe girme

Bu Kanunun;
a) 42 nci maddesinin birinci fıkrası ile 51, 68, 135 ve Geçici 5 inci maddeleri yayımı tarihinde,
b) 118 ve 132 nci maddeleri, bilgi işlem merkezi faaliyete başladıktan ve geçici 1 inci maddesindeki işlemler tamamlandıktan sonra,
c) (Değişik : 16/10/1984 – 3058/2 md.) Diğer maddeleri de bu Kanunun yayımı tarihinden 20 ay sonra,
Yürürlüğe girer.

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Çift şeritli yolda 3 geliş 3gidiş vardır. Ortada yeşil alan var.
    B.aracı İstanbul yönünden gelen araç,digeride A.araciAnkara yününden gelmekte A,aracı sıtavize yolda durur.yolu az geçmiştir,2m geri gelmesi gerekmektedir.dörtleri yakarak yavaş,yavaş geri gelmektedir.B.Arıci bu arada İstanbul yönünden gelerek sol yani A.Aracının olduğu stablize yola dönmek ister,fakat A,Aracın bulunduğu yöndende çok hızlı bir tırkamyon gelmektedir.B,Aracı durmadan biran önce geçmek istemesi sonucu(yoksa tır ezecek) kaza olmuştur.Kusur ve sonuç ne olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu