Trafik Sözlüğü
Trend

Karayolları Trafik Kanunu 102. Madde

Karayolları Trafik Kanunu 102. Madde
Motorlu Araç Römorkları

 Bir  römorkun  veya  yarı  römorkun  veya  çekilen  bir  aracın  sebep   olduğu  zarardan  dolayı,  çekicinin  işleteni,  motorlu   aracı  işletenin  sorumluluğuna ilişkin hükümlere göre sorumlu tutulur.
Çekilen araçla ilgili olarak sorumluluk genel hükümlere tabidir.  Çekicinin sorumluluk sigortası, çekiciyi işletenin, römorkun sebep olduğu zarardan dolayı sorumluluğunu da kapsar.  
İnsan taşımada kullanılan römorklar, römork için ek bir sorumluluk sigortası yaptırılarak tüm katarın en az zorunlu mali sorumluluk sigortası tutarlarının kapsamına girmesi sağlanmadıkça, trafiğe çıkarılamaz.  

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu