Hizmetlerimiz

Elbette kimse trafiğe çıktığında kaza yapmak istemez ama siz hata yapmasanız da bir başkasının hatası sonucu trafik kazasına karışabilirsiniz adı üstende “kaza”  ! Bir trafik kazası sonrasında kazanın oluşumunda kusurunuz olmasa bile aracınız yaptırıldıktan sonra aracınızın hasarı doğrultusunda hasar kaydı olmuş olacaktır ve artık boyalı, değişenli kısacası tabiri caizse işlemli bir aracınız var özellikle günümüzde ikinci el araç piyasasının en büyük çıkmazı hasar kaydı.  

Çünkü herkes gibi bizler de ikinci el araç alırken hasar kaydı, boyalı veya değişen bir parçası olması durumunda şüphelerimiz başlıyor acaba kazası büyük müydü ? Tam da bu noktada “araç değer kaybı” devreye giriyor trafik kazası sonrası aracınızın değer kaybetmesine dur diyebilirsiniz değer kaybınızı almanız konusunda sizlere yardımcı olabiliriz. Ama trafik kazası kusur dağılımında kusurlu iseniz araç değer kaybı alamazsınız.

Sadece aracınız değil sizlerde trafik kazası sonrası zarar görmüş olabilirsiniz yaralanmalı trafik kazası sonrası tazminat hakkınız olduğunu biliyor muydunuz ? Trafik kazası sonrası, kazanın meydana gelmesinde kusurlu taraf  olarak siz belirlenmiş olabilirsiniz ama kusurunuzun olmadığını düşünüyor veya bir hata olduğunu tespit ettiniz ne yapmalısınız “trafik kazası kusur tespiti” için bize başvurabilir kusur oranınızı değiştirebilirsiniz.

Sizlere sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz sadece trafik kazaları ile sınırlı değil “trafik cezaları” konusunda da ücretsiz danışmanlık hizmetimiz var peki ne yapmalısınız öncelikle trafik cezanızın hatalı veya yanlış olduğunu mu düşünüyorsunuz hemen bize başvurun adli trafik bilirkişilerimiz size yardımcı olacaktır.

Trafik sözlük ailesi olarak sizlere sunmuş olduğumuz ücretsiz danışmanlık hizmetlerimiz haricinde siz değerli okurlarımız ve üyelerimizin talepleri doğrultusunda en düşük fiyat garantili “en ucuz trafik sigortası” ve “en ucuz trafik kaskosu” yaptırabilirsiniz ister whatsapp üzerinden isterseniz iletişim numaramızdan isterseniz mail olarak aracınız için ister trafik sigortası ister trafik kaskosu teklifi alabilirsiniz.

 • Trafik Cezası İtirazı

  Kara yolları trafik kanununda ve trafik yönetmeliğinde belirtilen kurallara ve yasaklara uymayanlara uygulanan trafik idari para cezasına trafik cezası denir. Trafik Cezaları Kimlere Uygulanır ? SürücülereAraç sahiplerineİşletenlereYayalaraYolculara Kimler Trafik Cezası Uygulamaya Yetkilidir ? Trafik polisleriJandarma trafik timleriFahri trafik müfettişleriCeza yazmaya yetkili kolluk kuvvetleri Elbetteki sürücü, yaya veya yolcu olarak ihlal ve kabahat amacı olmaksızın hatalarımız olabilir ancak yol kullanıcıları olarak bizler kadar trafik cezasını uygulayanlar da hata yapabilir. Şunu belirtmekte fayda var trafik ihlallerini tespit edenler bizler gibi insan ve sehven hata yapabilirler. Trafik Cezasına Nasıl İtiraz Edilir Gerekli Evraklar Nelerdir ? Trafik idari para cezasının tanzim edildiği ilin sulh ceza hakimliklerine cezanın iptali için başvuru yapılması gerekmektedir. Trafik cezası karar tutanağı Tebligat tutanağı (cezanın araç plakasına yazılması durumunda)İtirazınızı belirten başvurusu dilekçesiRuhsat ve başvurucunun kimlik fotokopileri Haklılığınızı gösteren fotoğraf, video gibi ek dökümanlar Sulh ceza hakimliğine başvuruda bulunabilirsiniz. Dilerseniz 0532 176 95 85 numaralı Trafik Sözlük destek hattından ücretli yardım alarak cezanızı incelemesini ve itiraz sürecinizi yönetmesini isteyebilirsiniz.

  Devamını Oku »
 • Araç Değer Kaybı

  Araç Değer Kaybı

  Trafik kazaları sonucu hasar gören araçların, hasar ve onarım seviyesine göre piyasa değerini kaybetmesine araç değer kaybı denir. Trafik kazasının meydana gelmesinden itibaren 15 gün içerisinde kazaya karışan araç/araçaların sigorta şirketlerinden kazadaki kusur oranı doğrultusunda talep edilir. Değer kaybı kazadaki kusur oranınız doğrultusunda talep edebilirsiniz eğer %100 kusurlu iseniz araç değer kaybı talep edemezsiniz. Dilerseniz uzman trafik bilirkişi ekibimiz trafik kazanızı ücretsiz inceleyerek %100 kusurlu olduğunuz kazaları inceleyerek eğer ki kusur dağılımının yanlış veya hatalı yapıldığını tespit ederse gerekli hukuki süreç sonrasında değişen kusur oranı doğrultusunda araç değer kaybınızı almanıza yardımcı olabilir.

  Devamını Oku »
 • Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı

  Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı

  Tabi ki de bilerek ve isteyerek hiç kimse kaza yapmak istemez. Trafik kazaları taksirli suçlar kapsamındadır, bilerek ve isteyerek bu fiil gerçekleşiyor ise bu bir kaza değil  kast’tır. Trafik kazası sonrası sürücü, yolcu veya yaya konumunda kazaya karışan kişi veya kişilerin yaralanmasında kazadaki kusur oranları doğrultusundaki   Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı  hakederler. Kazaya karışan ve %100 kusurlu olan araçta yolcu konumundaki kişilerin bu tazminatı almasında herhangi bir engel yoktur. Dilerseniz uzman trafik bilirkişi ekibimiz kusurlu olduğunuz kazaları ücretsiz inceleyerek  maddi kayıp ve zararlarınızı tazmini konusunda yardımcı olabilir.

  Devamını Oku »
 • Sigorta Prim Farkı

  Sigorta Prim Farkı

  Trafik kazasında kusurlu bulunmanız durumunda sigorta basamağınız değişecek ve bir sonraki dönem sigorta yaptırmak istediğinizde değişen sigorta basamağınızdan dolayı daha fazla ücret ödemek zorunda kalacaksınız. Kazanızdaki kusur dağılımına itirazınızın sonrasında eğer ki kusur oranı değişir ve kusursuz olursanız ödemiş olduğunuz sigorta prim farkını tekrar talep edebilirsiniz. Dilerseniz uzman trafik bilirkişi ekibimiz kusurlu olduğunuz kazaları ücretsiz inceleyerek eğer ki kusur dağılımının yanlış veya hatalı yapıldığını tespit ederse gerekli hukuki süreç sonrasında değişen kusur oranı doğrultusunda maddi kayıp ve zararlarınızı tazmini konusunda  yardımcı olabilir.

  Devamını Oku »
 • Ticari Gelir Kaybı

  Ticari Gelir Kaybı

  Trafik kazası sonrasında aracınızın onarım sürecindeki uğradığınız maddi kayıba Ticari gelir kaybı denir. Trafik kazası sonrası aracınızın hasar onarımı için hasarın büyüklüğüne bağlı kalarak bir süre aracınızdan ayrı kalmak zorundasınız. Eğer kaskonuz var ve ikame araç teminatı  var ise avantajlısınız ama hasar onarım süreci  ikame araç  sürecinden fazla ise bu durum mağduriyete sebeb olacaktır. Kazadaki kusur oranınız doğrultusunda servis onarım sürecindeki aracınızın her gün rayiç günlük araç kiralama bedelini alabileceğinizi biliyormuydunuz ? Eğer ki aracınız resmi olarak yük ve yolcu taşımacılığında  kullanılıyor ise bu mağduriyet  ticari gelir kaybına yol açacağından dolayı rayiç günlük araç kiralama bedeli üzerinden değil aracınızın günlük rayiç ticari geliri üzerinden ticari gelir kaybınızı  alabilirsiniz. Dilerseniz uzman trafik bilirkişi ekibimiz kazanızı ücretsiz inceleyerek hukuki süreç sonrasında  ticari gelir kaybınızı almanızda yardımcı olabilir.

  Devamını Oku »
 • Pert (Total) Bedeli İtirazı

  Pert (Total) Bedeli İtirazı

  Trafik kazası sonrası aracınız ağır hasarlı (pert) olabilir. Kazadaki kusur oranınız doğrultusunda kazaya karışan diğer aracın sigorta şirketinden aracınızın piyasa rayiç bedeli tarafınıza ödenmesine Pert (Total) Bedeli denilmektedir. Tabi ki kaskonuz var ise kazada kusurlu olsanız dahi kasko firmanızdan aracınızın piyasa rayiç bedelini alabilirsiniz. Peki kasko veya sigorta şirketi aracınızın Pert (Total) Bedelini aracınızın piyasa rayiç bedelinden daha düşük teklif verirse ve mutabakat yapmak zorunda kalırsanız ne yapmalısınız ? Uzman eksper bilirkişilerimizin aracınızın piyasa rayiç bedelini hesaplayarak gerçekte size ödenmesi gereken ücretin tespitini yapmaktadır. Dilerseniz uzman trafik bilirkişi ekibimiz kazanızı ücretsiz inceleyerek eğer Pert (Total) Bedeli ödemesinin hatalı yapıldığını tespit ederse gerekli hukuki süreç sonrasında aracınızın  piyasa rayiç bedelini almanıza yardımcı olabilir.

  Devamını Oku »
 • Trafik Kazası Kusur Tespiti

  Trafik Kazası Kusur Tespiti

  Trafik kazası sonrası kazanın oluşumuna neyin sebebiyet verdiğinin belirlenmesidir. Trafik kazası sürücü, yolcu, yaya, yol ve trafik durumu gibi bir çok sebebten meydana gelmiş olabilir. Meydana gelen trafik kazasının kusur dağılımı için SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) ve kolluk kuvvetleri (Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Müdürlüğü) yetkilidir. Kusur tespiti yapılan kazalarda hatalar yapılabilmektedir. Dilerseniz uzman trafik bilirkişi ekibimiz kusurlu olduğunuz kazaları  ücretsiz  inceleyerek eğer ki kusur dağılımının yanlış veya hatalı yapıldığını tespit ederse gerekli hukuki süreç sonrasında değişen kusur oranı doğrultusunda maddi kayıp ve zararlarınızı tazmini konusunda yardımcı olabilir.

  Devamını Oku »
Başa dön tuşu