Trafik Cezası

(Değnekcilik Parkomat Kanunu) Trafikte Değnekci Cezası

Karayolları trafik kanunun 79. Madde maddesi (değnekcilik parkomat kanunu) trafikte değnekci cezası olarak tanımlanmaktadır. Başka bir ifadeyle hurdaya çıkarılan aracın işlemlerini yapmama halinde 79. Madde trafik cezası yazılır.

Kısaca 79. Madde: (değnekcilik parkomat kanunu) trafikte değnekci cezası denir.

Bu yazımızda sizlere 79. Madde nedir? 79. Madde trafik cezasına nasıl itiraz edilir? 79. Madde trafik cezası ne kadar? 79. Madde itiraz dilekçesi örneği paylaşacağız.

Örnek (değnekcilik parkomat kanunu) trafikte değnekci cezası itiraz dilekçesi indirmek için yazımızın alt kısımda bulunan yorum bölümüne 79. Madde ile ilgili itiraz talebinizi belirtin ücretiz olarak gönderim sağlanacaktır.

79. Madde Trafik Ceza Maddesi Nedir?

Yukarıda özetle (değnekcilik parkomat kanunu) trafikte değnekci cezası olduğundan bahsetmiştik. 2918 sayılı karayolları trafik kanunun da bulunan 79. Maddesinde bu kural düzenlenmiştir.

Nitekim Park ücretinin alınması, araçların çektirilmesi ve kaldırılması ile muhafazası olarak düzenlenen kurallar içerisinde tam açıklamasını merak ederseniz;

  • Karayolu üzeri park yerindeki araçlardan park yerini tespite yetkili idarece veya bu idare tarafından işletme izni verilmediği halde park ücreti almak veya almaya teşebbüs etmek,
  • 79. Madde sadece bir ihlal maddesidir yüzde olarak kusurlu sayılmaz

Şeklinde tanımlanmıştır.

(Değnekcilik Parkomat Kanunu) Trafikte Değnekci Cezası Ne Kadar?

Son dönemde sosyal medya da çok fazla maniple edilen bir konu olduğunu başta söylemekte fayda var. 79. Madde ceza maddesine yılda bir kez zam yapıldığını unutmayın.

2020 yılında (değnekcilik parkomat kanunu) trafikte değnekci cezası 288 Türk Lirasıdır. Ancak ceza size yazıldıktan sonra on beş gün içerisinde öderseniz (değnekcilik parkomat kanunu) trafikte değnekci cezasını 216 Türk Lirası olarak ödeyebileceğinizi unutmayın.

Detaylı bilgi için 79. Madde trafik cezası detaylı inceleme yazımızı okuyabilirsiniz.

(Değnekcilik Parkomat Kanunu) Trafikte Değnekci Cezasına Nasıl İtiraz Edilir?

Klişe bir söz olacak ancak 79. Madde trafik cezasını iptal etmeye sulh ceza hâkimliği yetkilidir. Tek yapmanız gereken (değnekcilik parkomat kanunu) trafikte değnekci cezası ihlaline karşılık itiraz dilekçesi yazmanız olacaktır.

  • Ceza tutanağı
  • Ehliyet veya Kimlik Fotokopisi

Gibi resmi bir kaç evrak eklemeniz gerekmektedir.

Aslında itiraz etmek kolay önemli olan 79. Madde ceza maddesinin sulh ceza hâkimliği tarafından iptal edilip edilmeyeceğidir. Elbette iyi bir dilekçe sizin başvurunuzu güçlendirecektir. Ancak kanunen böyle bir ihlal yapmadığını kanıtlamanız gerekiyor.

(değnekcilik parkomat kanunu) trafikte değnekci cezasına itiraz dilekçesi nasıl yazılır dediğiniz duyar gibiyiz. Hızlıca geçelim.

(Değnekcilik Parkomat Kanunu) Trafikte Değnekci Cezasına İtiraz Dilekçesi

Genel olarak sulh ceza hâkimlikleri (değnekcilik parkomat kanunu) trafikte değnekci cezasını iptal etmek için başvurucunun “trafikte değnekci” gibi bir ihlal yapıp yapmadığını kontrol ederler. Dolayısıyla sadece dilekçe yeterli değildir.

79. Madde kanunu ve diğer trafik cezaları da aynı şekilde değerlendirilir. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi yorum kısmından talebinizi iletin yazı içi başlık itiraz dilekçesi örneğini size mail olarak göndereceğiz.

  • Araç Değer Kaybı Başvurusu
  • Kusur Oranı İtirazı
  • Ayıplı Araç Onarımı
  • Araç Pert Bedeli İtirazı

Hizmetlerimiz için bizlere bir tıkla ulaşabilirsiniz.

trafik sözlük trafik kazası danışma whatsapp iletişim hattı 0532 176 95 85
trafik sözlük trafik kazası danışma whatsapp iletişim hattı 0532 176 95 85 trafik kazası kusur oranı itiraz hizmetleri
trafik sözlük trafik kazası danışma iletişim hattı 0532 176 95 85 trafik kazası kusur oranı itiraz hizmetleri
trafik sözlük trafik kazası danışma iletişim hattı 0532 176 95 85 trafik kazası kusur oranı itiraz hizmetleri

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu