Trafik Cezası

30 Gün İçerisinde Lpg Ruhsata İşletmeme Cezası

Karayolları trafik kanunun 32/1 maddesi 30 gün içerisinde lpg ruhsata işletmeme cezası olarak tanımlanmaktadır. Başka bir ifadeyle hurdaya çıkarılan aracın işlemlerini yapmama halinde 32/1 trafik cezası yazılır.

Kısaca 32/1: 30 gün içerisinde lpg ruhsata işletmeme cezası denir.

Bu yazımızda sizlere 32/1 nedir? 32/1 trafik cezasına nasıl itiraz edilir? 32/1 trafik cezası ne kadar? 32/1 itiraz dilekçesi örneği paylaşacağız.

Örnek 30 gün içerisinde lpg ruhsata işletmeme cezası itiraz dilekçesi indirmek için yazımızın alt kısımda bulunan yorum bölümüne 32/1 ile ilgili itiraz talebinizi belirtin ücretiz olarak gönderim sağlanacaktır.

32/1 Trafik Ceza Maddesi Nedir?

Yukarıda özetle 30 gün içerisinde lpg ruhsata işletmeme cezası olduğundan bahsetmiştik. 2918 sayılı karayolları trafik kanunun da bulunan 32. Maddesinde bu kural düzenlenmiştir.

Nitekim Araçlar üzerindeki değişiklikleri bildirme olarak düzenlenen kurallar içerisinde tam açıklamasını merak ederseniz;

  • Araçlar üzerinde mevzuata uygun şekilde yapılan her türlü değişikliği otuz gün içinde araç tescil belgesine işletmemek,
  • 32/1 sadece bir ihlal maddesidir yüzde olarak kusurlu sayılmaz

Şeklinde tanımlanmıştır.

30 Gün İçerisinde Lpg Ruhsata İşletmeme Cezası Ne Kadar?

Son dönemde sosyal medya da çok fazla maniple edilen bir konu olduğunu başta söylemekte fayda var. 32/1 ceza maddesine yılda bir kez zam yapıldığını unutmayın.

2020 yılında 30 gün içerisinde lpg ruhsata işletmeme cezası 132 Türk Lirasıdır. Ancak ceza size yazıldıktan sonra on beş gün içerisinde öderseniz 30 gün içerisinde lpg ruhsata işletmeme cezasını 99 Türk Lirası olarak ödeyebileceğinizi unutmayın.

Detaylı bilgi için 32/1 trafik cezası detaylı inceleme yazımızı okuyabilirsiniz.

30 Gün İçerisinde Lpg Ruhsata İşletmeme Cezasına Nasıl İtiraz Edilir?

Klişe bir söz olacak ancak 32/1 trafik cezasını iptal etmeye sulh ceza hâkimliği yetkilidir. Tek yapmanız gereken 30 gün içerisinde lpg ruhsata işletmeme cezası ihlaline karşılık itiraz dilekçesi yazmanız olacaktır.

  • Ceza tutanağı
  • Ehliyet veya Kimlik Fotokopisi

Gibi resmi bir kaç evrak eklemeniz gerekmektedir.

Aslında itiraz etmek kolay önemli olan 32/1 ceza maddesinin sulh ceza hâkimliği tarafından iptal edilip edilmeyeceğidir. Elbette iyi bir dilekçe sizin başvurunuzu güçlendirecektir. Ancak kanunen böyle bir ihlal yapmadığını kanıtlamanız gerekiyor.

30 gün içerisinde lpg ruhsata işletmeme cezasına itiraz dilekçesi nasıl yazılır dediğiniz duyar gibiyiz. Hızlıca geçelim.

30 Gün İçerisinde Lpg Ruhsata İşletmeme Cezasına İtiraz Dilekçesi

Genel olarak sulh ceza hâkimlikleri 30 gün içerisinde lpg ruhsata işletmeme cezasını iptal etmek için başvurucunun “30 gün içerisinde lpg ruhsata işletmeme” gibi bir ihlal yapıp yapmadığını kontrol ederler. Dolayısıyla sadece dilekçe yeterli değildir.

32/1 kanunu ve diğer trafik cezaları da aynı şekilde değerlendirilir. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi yorum kısmından talebinizi iletin yazı içi başlık itiraz dilekçesi örneğini size mail olarak göndereceğiz.

  • Araç Değer Kaybı Başvurusu
  • Kusur Oranı İtirazı
  • Ayıplı Araç Onarımı
  • Araç Pert Bedeli İtirazı

Hizmetlerimiz için bizlere bir tıkla ulaşabilirsiniz.

trafik sözlük trafik kazası danışma whatsapp iletişim hattı 0532 176 95 85
trafik sözlük trafik kazası danışma whatsapp iletişim hattı 0532 176 95 85 trafik kazası kusur oranı itiraz hizmetleri
trafik sözlük trafik kazası danışma iletişim hattı 0532 176 95 85 trafik kazası kusur oranı itiraz hizmetleri
trafik sözlük trafik kazası danışma iletişim hattı 0532 176 95 85 trafik kazası kusur oranı itiraz hizmetleri

Trafik Sözlük

Trafik kazalarında, trafik cezalarında ve sigorta hukuku alanında haklarınızı öğrenebileceğiniz ücretli hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sizler için en uygun trafik sigortası ve trafik kaskosu yaptırmanıza yarayacak indirim imkanı sunmaktadır. İster 0532 176 95 85 numaralı iletişim hattımızdan ister destek@trafiksozluk.com mail adresimizden istersenizde 0532 1 SÖZLÜK whatsapp hattımızdan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Size bir tık kadar yakınız !

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu